Büyükkarıştıran Kuzeykent Projesi / 106

Büyükkarıştıran Kuzeykent Projesi / 106

Durumu: Satışta

Teknik Detaylar

İmar Durumu
Konut
Ada No
106
Kaks (Emsal)
% 25 / 75
Gabari
9.50
Tapu Durumu
Müstakil Parsel
Trakya Arsa Ofisi Kırklareli Arsa projelerimiz içerisinde yer alan Büyükkarıştıran Arsalarımız Kuzeykent projesi 106 ada da yer almaktadır.


Kırlareli ili 1/25000 ölçekli Çevre Düzeni Planının Mayıs/2011 tarihinde yürürlüğe girmesiyle birlikte Büyükkarıştıran' da Çevre Düzeni Planında yer almıştır. Büyükkarıştıran' daki sanayi alanları ıslah sanayi alanlarına (ISA) dönüştürülmesi ve lojistik alanlarında imara açılması ile beldemiz önemli bir konum kazanmıştır. Bu nedenle yeni yerleşim ve konut alanlarına ihtiyaç duyulduğundan Büyükkarıştıran Kuzey Kent Projesi planlanmıştır. Kuzey Kent Projesinin alt yapı çalışmalar hızla devam etmektedir. Bu planlama ile daha modern ve çağdaş bir yerleşim alanını beldemize kazandırmış olacağız. Bölgede başlayan ilk proje bizim projemiz.    

Kuzey Kent Projesi Plan notları açıklamalarına göre; planlanan alan 477610,82 m2 ve planlama alanına öngörülen nüfus 9000 kişidir. Planlama alanı D-100 karayoluna ve O-3 TEM otoyoluna 15 metre yol genişliği ile ulaşım bağlantısı sağlanmaktadır. Proje alanında yer alabilecek yapılara ilişkin olarak yapılaşma emsali konut alanlarında belirtilmiş olup, bu alanlarda iki farklı yapılaşma düzeni bulunmaktadır. Blok düzen konut alanları E:1,50, H:Serbest, Müstakil Konut Alanları ise ayrık nizam TASK:0,25 H:9,50 metre yapılanma koşulları getirilmiştir. Planlama Alanında nüfusun ihtiyacını karşılamasına yönelik Sosyal Donatı Alanları ve Yeşil Alanlar düzenlenmiştir. Proje alanında, gerek öngörülen nüfusa gerekse güneyinde bulunan yerleşik dokuya hizmet edecek bir ticari alan düzenlenmiştir.    

Planlama alanına konu olan Kuzey Kent Projesi toplam 46 ha olup, üzerinde şu an yerleşim bulunmamaktadır. Beldenin kuzeyindeki bu alan şahıs mülkiyetindedir. İl merkezine 65 km, ilçe merkezine 20 km, D-100 Karayoluna 1,5 km ve O-3 TEM otoyoluna 8 km uzaklıktadır.